Klasyczny masaż leczniczy

Masaż ten jest bardzo popularny i coraz częściej stosowany jako panaceum na wszelkiego rodzaju bóle i dolegliwości ciała (choć znane są skuteczniejsze metody i techniki(link do terapii manualnej).Nie sposób wymienić w kilku zdaniach jego wszystkich walorów zdrowotnych. Sprzyja odbudowie dobrego samopoczucia, przyspiesza proces powrotu do sprawności, po urazach, uśmierza bóle pleców.  

W czym Tobie pomoże masaż klasyczny

Jeśli cierpisz na bóle pleców wywołane długotrwałą pozycją siedzącą, „sztywnieje” kręgosłup, a jego przeciążenie daje się we znaki promieniującymi bólami do kończyn, być może masz uczucie ciężkości stóp, a stawy są „zapieczone” od nadmiaru pracy przy komputerze lub za kierownicą. Boli Cię głowa i masz uczucie „ciężkich” (mocno spiętych ramion). A może to tylko nadmiar stresu wywołuje przykre dolegliwości fizyczne.

Wraz z rosnącą świadomością środowiska medycznego, coraz częściej masaż jest polecany przez psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów jako uzupełnienie terapii w stanach psychoemocjonalnych (patrz masaż relaksacyjny). Często polecany przez neurologów (bóle promieniujące nieznanego pochodzenia) ortopedów (stany pourazowe), nawet laryngologów (np. szumy w uszach nie zdiagnozowane klinicznie mogą być powodowane nadmiernym napięciem mięśniowym).

Masażem klasycznym pomogliśmy już wielu osobom z tymi i innymi dolegliwościami.

Z całą pewnością pomożemy i Tobie.

Jakie są efekty? Jak się poczujesz?

Zazwyczaj już pierwszy zabieg daje poczucie miejscowej lekkości, rozluźnienia i zmniejszenia bolesności. Często pacjenci w poczuciu błogości zasypiają już na stole, co daje dodatkowy aspekt relaksacyjny i odprężający.

Skontaktuj się z nami.

Poradzimy, pomożemy dobrać odpowiedni zabieg, dopasujemy terminy (w razie wątpliwości skontaktuj się w pierwszej kolejności z lekarzem prowadzącym).

Uwagi dodatkowe:

W celu spotęgowania i utrwalenia efektu leczniczego zaleca się wykonywanie masażu seriami dostosowanymi indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta.