Szkolenia

Dlaczego właśnie Cudowny dotyk?

Współczesny zabiegany świat, tępo, życia, wciąż rosnące wymagania klientów, oraz stale rozwijająca się konkurencja w branży SPA i Wellness sprawia, że potrzeba coś więcej niż doskonały sprzęt, że nawet najdoskonalej przygotowany manager nie jest w stanie utrzymać wysokiego ruchu w Ośrodkach i Resortach SPA, jeśli obsługa nie spełnia stawianych im wymagań.

SPA - to ludzie !

Tak to obsługa  - recepcjonistki, masażyści, kosmetyczki, to one albo generują sprzedaż albo nie, to dla nich (dla ich rąk i aparycji) klient albo wróci na kolejny zabieg i zostawi u nas pieniądze, albo nie.

Prawidłowe wykonanie zabiegu to zdecydowanie za mało. Klient powie było OK, normalnie.

Ale normalnie to tak jak w większości salonów. Nasz klient ma powiedzieć było CUDOWNIE.

Wyrastamy z uznania.

Cudowny dotyk to zdecydowanie więcej niż zwykłe szkolenia, to zdecydowanie więcej niż tylko techniki masażu i chwyty.

Cudowny dotyk powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie i zainteresowanie branży kosmetycznej, oraz szeroko pojętej  odnowy biologicznej (w tym SPA i Wellness).

Powstał wyłącznie na bazie oddolnych potrzeb. Wyrósł zarówno z docenienia kunsztu pracy z ciałem jaką prezentujemy, jak i  niepowtarzalnego całokształtu wizyty. Otoczka jaką tworzymy w naszym gabinecie sprawia, że klient zwyczajnie osiada jakby właśnie znalazł ostoję dla duszy i ciała, której szukał.  Stąd już tylko krok do klienta, który rozpływając się we wspomnieniach będzie polecał nas innym klientom, i z pewnością do nas wróci.

Pierwsze szkolenia jakie przeprowadziliśmy zorganizowane zostały dla masażystów i kosmetyczek, którzy nas znają, korzystali z usług wielu specjalistów w tym również naszej. To właśnie oni wyrazili chęć pracy w podobny sposób do naszego. To oni pierwsi zapytali "jak wy to robicie".

BUDZIMY ŚWIADOMOŚĆ

Współczesny system edukacji nie uczy podejścia do klienta, nie uczy jak wczuć się w jego potrzeby, nie uczy nawet tego jak osobowość samego terapeuty wpłynie na klimat wizyty i samopoczucie klienta. Tak naprawdę poza podstawami teorii i kilkoma podstawowymi technikami lub zabiegami szkoły nie uczą niczego więcej.

Cudowny dotyk to nie tylko szkolenia - to esencja  pracy terapeuty, dzięki której, każda osoba która kończy szkolenie wie więcej, widzi więcej, czuje więcej.

NASZE DOŚWIADCZENIE W PIGUŁCE

Blisko 10 lat doświadczenia własnego w pracy masażysty i terapeuty, wiele seminariów rozwoju osobistego, warsztatów pracy z ciałem,  z emocjonalnością własną i pacjenta (klienta), pozwala na podejście, które prezentuje garstka specjalistów w Polsce. To ta wiedza, płynąca z doświadczenia, jak i mądrość ciała nabyta w wyniku doświadczania i praktyki odróżnia nas od innych.

W procesie pracy warsztatowej dzielimy się tym wszystkim, w taki sposób aby zrozumienie przyszło jako efekt pracy warsztatowej, a nie teorii przekazanej na sucho.

Z CZEGO CZERPIE CUDOWNY DOTYK

Cudowny dotyk nie jest konkretną techniką. (Uważamy, że wszystko już zostało wymyślone).

Cudowny dotyk, to koncepcja pracy, która swoją wyjątkowość zawdzięcza całokształtowi pracy, umiejętności łączenia technik, ale przede wszystkim umiejętności odczytania emocjonalności człowieka z postawy, ruchów, gestów, mimiki itp.

Doświadczenie własne, jak i uczestniczenie w wielu wspaniałych zabiegach i rytuałach  z różnych kultur zaowocowało warsztatem, którym dzielę się z masażystami, kosmetyczkami, oraz ludźmi, dla których praca z ciałem i bliskość dotyku jest równie ważna jak dla mnie.

Swój warsztat opieramy  między innymi o techniki  z masażu klasycznego, licznych technik powięziowych, masażu lomi lomi nui, tajskiego, technik Polarity, dynamicznego masażu antycellulitowego, masażu tantrycznego, oraz wielu autorskich technik.

 Rozwój osobisty i praca z własnymi ograniczeniami przyczyniła się do zwiększenia własnej wrażliwości (głębszego odczuwania), energii, emocji, blokad i ograniczeń innych osób.

To właśnie odpowiednie rozpoznanie emocjonalności i blokad klienta pozwala na odpowiednie podejście, od samego początku.

Klient albo wróci do nas albo nie (ale decyzje o tym podejmuje często nieświadomie) odpowiadając np. no w sumie to było OK ale jakoś tak nie dla mnie, lub nie moje klimaty.

Cudowny dotyk to filozofia podejścia do klienta.

Obdaruj takim dotykiem jakim chcielibyście być obdarowani.

Technika wykonania masażu jest zaledwie punktem wyjściowym. Stanowi bramę, przez którą przechodząc masażyści, kosmetyczki stają się artystami, twórcami własnych zabiegów, wytyczają własną niepowtarzalną ścieżkę w którą zabierają klienta. Ta podróż ma sprawić, aby klient chciał ją przejść ponownie. Jednak terapeuta w kolejnym zabiegu pokaże klientowi  całkiem inne pejzaże (zafunduje mu nowe doznania) gdyż już nie uprawia rzemiosła, ale TWORZY SZTUKĘ.

My dajemy terapeutom narzędzia, wskazujemy drogę, ale nie wykonamy za nich pracy.

Artystą może stać się każdy, ale mistrzem zostanie tylko praktykujący artysta.